Vítejte na stránkách české překladatelské skupiny "OTAKU NEVER SLEEPS"!
-překladatelské skupiny na volné noze.

Květen 2012

31.5.2012 - UPDATE

30. května 2012 v 22:42 | Totoro |  Novinky
V sekci "Naše překlady" můžete stahovat druhou kapitolu mangy 20th Century Boys, v které se mimo jiné podíváte na Keroyonovu svatbu a dozvíte se, jak vzniklo Žabí císařství.
Do příštích aktualizací pro Vás chystáme kromě překladu 20th Century boys také překvapení v podobě dalších přeložených oneshotů.

Příjemné čtení Vám za celý ONS tým přeje Totoro.

21.5.2012 - 20th Century Boys (začátek překladu)

21. května 2012 v 11:51 | Totoro |  Novinky
Ahoj,
tak po dvoutýdenním odpočinku se vracíme a tentokrát s překladem mangy 20th Century Boys. Tuhle výbornou mangu napsal a nakreslil URUSAWA Naoki, který má na svědomí také legendární sérii Monster.
20th Century Boys vypráví o několika chlapcích, kteří musí zachránit svět. Lidstvo by se nedožilo nového věku, kdyby se na konci posledního tisíciletí nestřetlo s krizí, která ho skoro vymazala - kdyby nebylo "jich"! V roce 1969 byli ještě mladí a vytvořili symbol. V roce 1997, jak se pomalu blíží katatrofa, se objeví ten samý symbol. Kenji a jeho staří přátelé jsou pomalu vtahováni do záhadného spiknutí, které by mohlo ohrozit celý svět. Kdo je ten záhadný "Přítel" a jak je spojený s Kenjim? Proč jsou tato zmizení a úmrtí spojena s universitou Ochanomizu? Podivné události a rozsah Přítelova spiknutí každým dnem roste. Vše vyvrcholí na Nový rok 2000. Podaří se Kenjimu a zbytku jeho přátel sestavit skládanku a zachránit svět?
20th Century Boys je poměrně rozsáhlá manga čitající 22 svazků. Jsme si dobře vědomi, že je to jistá zodpovědnost vůči Vám čtenářům. Nicméně manga nás hodně baví, takže se budem snažit vás nezklamat. Update bude pravidelně každé pondělí a první kapitolu 20th Century Boys můžete stahovat už nyní!
Ještě než se rozloučíme, máme tu vyhlášení naší soutěže o mangu Spirála. Vítězem se stala Janiko a my jí moc děkujeme za krásný obrázek do záhlaví.
Zde se můžete podívat na další její práce: http://janiko-neko-chan.deviantart.com

Ale teď už vážně pěkný den a hlavně příjemné čtení!

Soutěž o věcné ceny!

1. května 2012 v 18:04 | Totoro |  Novinky
Ahoj všem,
tým Otaku Never Sleeps si dovoluje vyhlásit soutěž o věcné ceny. A o co vlastně půjde? Jako překladatelská skupina jsme zaměření spíše na "dospělou" mangu, ale náš blog podle toho bohužel nevypadá. Rádi bychom ho předělali, ale k tomu potřebujem obrázek do záhlaví. A jelikož nechcem stahovat něco z netu a naše kreslířské dovednosti nejsou na patřičné úrovni, vyhlašujeme tuto soutěž. Soutěž spočívá v nakreslení obrázku do záhlaví našeho blogu. Pokud možno tématicky k názvu naší skupiny (tohle není podmínkou). Výherce dostane kompletní vydání (3knihy) mangy Spirála.

Pravidla soutěže:
- vytvořit obrázek můžete jak rukou na papír, tak digitálně
- obrázek musí mít patřičnou úpravu ( šířka 900px a výška 240px) a obsahovat název naší skupiny (otaku never sleeps)
- obrázek musí být kompletně vytvořen/nakreslen zasílajícím autorem a vžádném případě nesmí být ukraden někde z netu
- do soutěže může každý zaslat libovolný počet svých prací
- soutěž ukončíme cca za 3 - 4 týdny a samozřejmě všechny soutěžící uvedeme na našem blogu
- své výtvory posílejte na náš email: otakuneversleeps@gmail.com

Cena pro výherce:
Cena je pouze za první místo, ale zato vítěz obdrží kompletní (3 knihy) vydání mangy Spirála. http://www.zonerpress.cz/kniha/manga-komiksy/spirala-1

Hodně štěstí za celý ONS tým Vám přeje Totoro.