Vítejte na stránkách české překladatelské skupiny "OTAKU NEVER SLEEPS"!
-překladatelské skupiny na volné noze.

15.4.2012 - A takhle to začíná!

15. dubna 2012 v 13:49 |  Novinky
Dobrý den,
rádi bychom Vám představili nově vzniklou českou překladatelskou skupinu OTAKU NEVER SLEEPS (otaku nikdy nespí). Hlavní oblastí našeho působení je překlad mangy, ale pravděpodobně se zde v budoucnu objeví i titulky k anime či japonským/korejským filmům. Rádi bychom se zaměřili především na delší série doplněné o "jednovolumovky" a one shoty.
Jako první projekt, kterým bychom se také chtěli uvést mezi Vás, jsme si vybrali mangu Hideout. Kresbu i příběh této mangy má na svědomí Masasumi KAKIZAKI, který má na svém kontě tituly jako Kansen Rettou a Rainbow. Hideout vyšel v roce 2010 u nakladatelství Shogakukan a jedná se o hodně temnou akční mangu, která ma nejblíže k označení horor. Také proto je určena především pro dospělejší čtenáře. Ještě bych si dovolil poznámku k editaci Hideoutu. Původně jsem měli v úmyslu ponechat zvuky(sfx) tak jak jsou a vůbec je nepřekládat, ale protože je to manga hodně akční (autor vás nenechá chvilku vydechnout), jsme se nakonec rozhodli překládat i je(sfx). Proto od druhé kapitoly jsou již z 99% zvuky přeloženy do češtiny. Občas to byl opravdu oříšek, ale doufáme, že to dopomůže k lepšímu pochopení děje na obrázcích. V sekci naše překlady si můžete stáhnout již celých pět kapitol Hideoutu! Jako další projekt pro Vás připravujeme výbornou mangu 20th Century Boys. Náš překlad právě prochází korekcemi, takže se již pomalu můžete těšit na první díl.
Doufáme, že budete s našimi překlady spokojeni a splníme Vaše očekávání. Snažíme se, aby byla naše práce co nejkvalitnější, proto budeme rádi za jakékoliv názory na ni.
Příjemné čtení!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama