Vítejte na stránkách české překladatelské skupiny "OTAKU NEVER SLEEPS"!
-překladatelské skupiny na volné noze.

Duben 2012

29.4.2012 - UPDATE

29. dubna 2012 v 13:09 | Totoro |  Novinky
Dobrý den,
dnes Vám přinášíme náš v pořadí již třetí pravidelně nepravidelný update. Tentokrát jsme si pro Vás připravili dvě kapitoly Hideoutu, které jsou také poslední a tímto jsme kompletně dokončili překlad této hororové mangy. Překlad nám zabral cca 3 měsíce a stál hodně nervů. Nyní si už ale můžeme vydechnout a doufat, že se Vám naše práce bude líbit. Chtěli bychom Vás poprosit o názor na náš překlad, protože statistiky ukazují, že je poměrně hodně stahovaný. Takže by nás docela zajímala Vaše zpětná vazba. Hideout jsme nově zabalili do jednoho archivu, takže ho najdtete ke stáhnutí pouze pod jedním odkazem v sekci naše překlady.
Příště se můžete těšit náš nový překlad a to výbornou mangu 20th Century Boys doplněný o pár Oneshotů.
Pěkný den a hlavně příjemné čtení vám přeje ONS tým!

23.4.2012 - První update ONS!

23. dubna 2012 v 13:58 | Totoro |  Novinky
Dobrý den,
v kalendáři se píše pondělí 23.4.2012 a před sebou máme celý dlouhý týden. Rozhodli jsme se, že se Vám ho pokusíme zpříjemnit od dnes již pravidelným pondělním updatem. V sekci naše překlady si můžete stáhnout další dvě kapitoly Hideoutu, který se už pomalu dostává do finále. Příští pondělí se můžete těšit na jeho dvě poslední kapitoly a hlavně slavnostně uvedeme náš nový překlad a to výbornou mangu 20th Century Boys.
Ještě než se rozloučíme, chtěli bychom Vás pozvat na Animefest 2012. Pokud plánujete jeho návštěvu a máte chuť pokecat či popít s pohodovou partou lidí (s náma :P ), tak neváhejte a kontaktujte nás ať už na náš mail (otakuneversleeps@gmail.com) nebo do knihy návštěv tady na blogu. Rádi se seznámíme s novýma fajn lidma.
Tak teď už vážně pěkný den a hlavně příjemné čtení!

15.4.2012 - A takhle to začíná!

15. dubna 2012 v 13:49 Novinky
Dobrý den,
rádi bychom Vám představili nově vzniklou českou překladatelskou skupinu OTAKU NEVER SLEEPS (otaku nikdy nespí). Hlavní oblastí našeho působení je překlad mangy, ale pravděpodobně se zde v budoucnu objeví i titulky k anime či japonským/korejským filmům. Rádi bychom se zaměřili především na delší série doplněné o "jednovolumovky" a one shoty.
Jako první projekt, kterým bychom se také chtěli uvést mezi Vás, jsme si vybrali mangu Hideout. Kresbu i příběh této mangy má na svědomí Masasumi KAKIZAKI, který má na svém kontě tituly jako Kansen Rettou a Rainbow. Hideout vyšel v roce 2010 u nakladatelství Shogakukan a jedná se o hodně temnou akční mangu, která ma nejblíže k označení horor. Také proto je určena především pro dospělejší čtenáře. Ještě bych si dovolil poznámku k editaci Hideoutu. Původně jsem měli v úmyslu ponechat zvuky(sfx) tak jak jsou a vůbec je nepřekládat, ale protože je to manga hodně akční (autor vás nenechá chvilku vydechnout), jsme se nakonec rozhodli překládat i je(sfx). Proto od druhé kapitoly jsou již z 99% zvuky přeloženy do češtiny. Občas to byl opravdu oříšek, ale doufáme, že to dopomůže k lepšímu pochopení děje na obrázcích. V sekci naše překlady si můžete stáhnout již celých pět kapitol Hideoutu! Jako další projekt pro Vás připravujeme výbornou mangu 20th Century Boys. Náš překlad právě prochází korekcemi, takže se již pomalu můžete těšit na první díl.
Doufáme, že budete s našimi překlady spokojeni a splníme Vaše očekávání. Snažíme se, aby byla naše práce co nejkvalitnější, proto budeme rádi za jakékoliv názory na ni.
Příjemné čtení!

20th Century Boys

12. dubna 2012 v 22:47 Naše překlady

Originální název - 20 Seiki Shounen
Příběh & kresba - URUSAWA Naoki
Délka - 22 volume
Žánr - Action / Drama / Sci-fi / Mystery
Překlad & editace - Daiči & TotoroShrnutí

Lidstvo by se nedožilo nového věku, kdyby se na konci posledního tisíciletí nestřetlo s krizí, která ho skoro vymazala - kdyby nebylo "jich"! V roce 1969 byli ještě mladí a vytvořili symbol. V roce 1997, jak se pomalu blíží katatrofa, se objeví ten samý symbol. Kenji a jeho staří přátelé jsou pomalu vtahováni do záhadného spiknutí, které by mohlo ohrozit celý svět. Kdo je ten záhadný "Přítel" a jak je spojený s Kenjim? Proč jsou tato zmizení a úmrtí spojena s universitou Ochanomizu? Podivné události a rozsah Přítelova spiknutí každým dnem roste. Vše vyvrcholí na Nový rok 2000. Podaří se Kenjimu a zbytku jeho přátel sestavit skládanku a zachránit svět?

Překlad

Volume 1